ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo, 

Drodzy Przyjaciele Strefy Wolnego Słowa!

Trwająca od ponad roku pandemia uniemożliwiła nam spotkanie z Państwem na corocznej Gali Mediów SWS. Dostosowując się do zaleceń wskazanych przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej postanowiliśmy w tym roku uhonorować Naszych Laureatów podczas uroczystości, która zostanie nagrana bez udziału Gości.  Mamy jednak nadzieję, iż będą Państwo z nami dzięki transmisji na antenie TV Republika oraz na portalu Niezalezna.pl

Jak co roku przyznaliśmy trzy nagrody. Laur Człowieka Roku „Gazety Polskiej” przypadł tysiącom mężnych i pełnych poświęcenia Żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej – Kobietom i Mężczyznom – którzy nie bacząc na zagrożenie epidemiczne ryzykowali swoim zdrowiem i życiem, niosąc pomoc osobom starszym i chorym.

Nagroda im. Grzegorza I Wielkiego przyznawana przez „Nowe Państwo” trafi do rąk Pani Sędzi Julii Przyłębskiej, prezes Trybunału Konstytucyjnego. W ten sposób kolegium redakcyjne miesięcznika postanowiło docenić bezkompromisowość, z jaką nasza Laureatka stoi na straży porządku prawnego Rzeczypospolitej, opierając się brutalnym atakom i próbom ograniczenia niezależności sędziowskiej przez polityków opozycji oraz związane z nimi organizacje.

Wyboru swojego Laureata dokonały również Kluby „Gazety Polskiej”. W wyniku demokratycznego głosowania nagrodą Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” został wyróżniony Pan Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości. 

Liczymy, iż będą Państwo z nami podczas emisji naszego święta 15 kwietnia 2021 roku o godz. 19:00 na antenie TV Republika oraz na portalu Niezalezna.pl

Żywimy ogromną nadzieję, że spotkamy się na przyszłorocznej Gali mediów Strefy Wolnego Słowa.
Do zobaczenia!

Katarzyna Gójska – redaktor naczelny „Niezależnej Gazety Polskiej – Nowego Państwa”
Tomasz Sakiewicz – redaktor naczelny „Gazety Polskiej”
Ryszard Kapuściński – szef Klubów „Gazety Polskiej”